feministival'in bloguna hoşgeldiniz


feministival hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
for the english blog click here.

Atölyelere kayıt için: feministivalistanbul@gmail.com adresine mail atmayı unutmayın!


feministival4 from MarIstanbul on Vimeo.Festival İlkeleri


1)     Festival boyunca her katılımcının kendini rahat ve güvende hissedecebileceği bir ortam oluşturmak en önemli amacımız. Bu nedenle katılımcıların festivalde cinsiyetçi, homofobik, transfobik, ırkçı ya da herhangi bir şekilde aşağılayıcı, ayrımcı veya tacizkar davranışta bulunması kabul edilemez. Bu tavırları sergileyenler festivalden uzaklaştırılacaktır.
2)     Bağyanfest herhangi bir kuruluştan maddi destek almayan bir organizasyondur. Katılımcılardan gelecek her türlü yardım ve dayanışma bizim için çok önemli ve değerli. Her yardım elinin festivalin güzelleşmesine katkı sunacağına inanıyoruz. Dayanışma ve aktif katılım festivalin olmazsa olmazlarından.
3)     Bagyanfesti organize eden gönüllülerden oluşan inisiyatif, organizasyonla ilgili her kararı konsensus ilkesi uyarınca almaktadır. Çalışmalarımızda açıklık ve şeffaflık esastır. Toplantı notlarımız herkese açıktır. Toplantı notları linkinden Türkçe ve İngilizce toplantı notlarına ulaşabilirsiniz. Bizimle paylaşacağınız yorum ve katkılarınız inisiyatif içinde değerlendirilip inisiyatiftekiler tarafından kabul gördüğü takdirde uygulamaya konur. Hem festivale hazırlanırken hem de festival boyunca her türlü yorum, eleştiri ve katkınızı önemsiyoruz. İletişim için: feministival.ist@gmail.com.